برنامه یک روزه تحت عنوان مبارزه با فساد اداری در اداره ترانسپورت جاده وزارت ترانسپورت برگزار گردید.

anwar_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۶ - ۱۳:۳۸
Corruption

در کنفرانس جینوا که در سال 2018 میلادی برگزار شده بود دولت افغانستان بر مبارزه با فساد اداری و برگزاری برنامه های آموزشی در راستای مبارزه با فساد اداری و ارایه معلومات در مورد نهادهای مبارزه با فساد به خصوص اداره لوی سارنوالی به وزارت ها و ادارات دولتی تعهد نموده بود و به همین منظور این وزارت برنامه آموزشی یک روزه تحت عنوان " مبارزه جدی با فساد اداری" را با اشتراک انجنیر یما یاری وزیر ترانسپورت، خواجه عبدالحق احمدی مرستیال مبارزه با فساد اداری اداره عالی لوی سارنوالی، داکتر یما ترابی رئیس سکرتریت ویژه مبارزه با فساد اداری، روئسا و کارمندان وزارت ترانسپورت برگزار نمود.

انجنیر یما یاری وزیر ترانسپورت گفت: مبارزه با این پدیده شوم و ننگین، یکی از اولویت های کاری وزارت ترانسپورت میباشد و این وزارت به منظور مبارزه علیه فساد اداری پلان های مشخص را آماده نموده و کار را بالای ایجاد سیستم های جدید و شفاف در بخش پروژه های زیربنایی و جمع آوری عواید ترانسپورتی روی دست گرفته که در این راستا همکاری های بیشتر ادارات ذیربط را خواهانیم .

خواجه عبدالحق احمدی مرستیال مبارزه با فساد اداری اداره عالی لوی سارنوالی، در رابطه به دستاورد ها و برنامه لوی سارنوالی در قسمت مبارزه با فساد اداری با ایجاد سیستم های جدید صحبت نمودند.

در ادامه یما ترابی رئیس سکرتریت ویژه مبارزه با فساد اداری در رابطه به کارکرد های اداره مربوطه و اقدامات ادارات ذیدخل در قسمت مبارزه با فساد اداری در کشور صحبت نموده گفت، بستر قانونی مبارزه با فساد اداری کامل گردیده و موارد جزوی ایجاب تغییرات را دارد که کار بالای آنها جریان دارد وی هماهنگی ادارات را در این بخش مهم عنوان نمود.

بعدا پریزنتیشن های که در رابطه به ستراتیژی ملی مبارزه با فساد اداری، پلان عمل مبارزه با فساد اداری وزارت خانه ها، ادارات دولتی و دستاورد ها در تطبیق آن از طرف مسولین سکرتریت ویژه مبارزه با فساد اداری و مفاهیم آن، تفاوت تخلفات اداری و فساد اداری، عوامل فساد اداری، انواع جرایم فساد اداری، پیامد ها، قوانین و مقررات نافذ در امر مبارزه با فساد اداری از طرف عبدالقیوم نظامی رئیس عمومی سارنوالی عسکری مبارزه با فساد اداری و نیز مکلفیت ها و وظایف نهاد های دولتی در امر مبارزه با فساد اداری با توجه به استراتیژی ملی مبارزه با فساد ، مکلفیت های اداره محترم لوی سارنوالی در خصوص تحقیق و تعقیب قضایای فساد اداری از طرف محمد مدثر جبران رئیس عمومی سارنوالی سترمحکمه مبارزه با جرایم فساد اداری و همکاران ادارات ذیدخل ارایه و در اخیر به پرسش های اشتراک کننده گان پاسخ داده شد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۹ - ۸:۲۳
Background image

سومین کشتی اموال ترانزیتی کالاهای افغانستان از طریق بندر چابهار به سمت بنادر هندوستان حرکت نمود.

به اساس تفاهم‌نامه سه جانبه چابهار در جریان ماه سرطان سال جاری در راستای اجرای شدن توافق سه جانبه هندوستان، افغانستان و ایران یک کشتی صرفا برای انتقال کانتینرهای حامل محصولات ترانزیتی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۶ - ۸:۱۹
Background image

ششمین جلسه کمیته ملی تطبیق سیستم تیر در وزارت ترانسپورت دایر گردید.

ششمین جلسه کمیته ملی تطبیق سیستم تیر تحت ریاست محترم حسنی مبارک عزیزی معین پالیسی وتخنیکی وزارت ترانسپورت و با اشتراک نماینده گان وزارت های امور خارجه، مالیه، صنعت و تجارت، امور داخله،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۴ - ۷:۵۳
Background image

روسا و مسولین شرکت های ترانسپورتی با وزیر محترم دولت در امور پارلمانی دیدار نمود.

روسا و مسولین شرکت های ترانسپورتی باربری و مسافربری در حالیکه محترم حسنی مبارک عزیزی معین پالیسی و تخنیکی و نماینده گان سکتور خصوصی حضور داشتن با محترم ضیاوالحق امرخیل وزیر دولت در امور. . .

BACK TO NEWS