سومین کشتی اموال ترانزیتی کالاهای افغانستان از طریق بندر چابهار به سمت بنادر هندوستان حرکت نمود.

anwar_admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۹ - ۸:۲۳
mot3

به اساس تفاهم‌نامه سه جانبه چابهار در جریان ماه سرطان سال جاری در راستای اجرای شدن توافق سه جانبه هندوستان، افغانستان و ایران یک کشتی صرفا برای انتقال کانتینرهای حامل محصولات ترانزیتی افغانستان وارد بندر شهید بهشتی چابهار و ازاین بندر به مقصد هندوستان حرکت می کند.

وی ادامه داد: در همین راستا بامداد روز سه‌شنبه(24 سرطان)، کشتی "اینتر سیدنی" با حدود ۷۰ تی ای یو کانتینر معمولی و یخچالی حامل محمولات ترانزیتی کشور افغانستان از بندر شهید بهشتی چابهار به مقصد بنادر موندرا و ناواشیوا هند حرکت کرد.

طی سال های اخیر صادرات کالای هند به افغانستان از طریق بندر چابهار انجام و همچنین محموله‌های صادراتی خشکبار(میوه خشک) و کالای فاسد شدنی افغانستان از این بندر به هند ارسال شده است، اما ارسال محموله‌های صرفا ترانزیتی در راستای توافق نامه سه جانبه هند، افغانستان و ایران بی سابقه بوده است.

این در حالی است که اولین محموله صرفا ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار به هند، در راستای اجرای توافقنامه سه‌جانبه هند، افغانستان و ایران، حامل 76 تی آی یو کانتینر(شامل 30 کانتینر یخچالی 40 فوت، 7 کانتینر معمولی 40 فوت و 2 کانتینر معمولی 20 فوت و وزنی در حدود 1900 تن) حاوی کشمش سبز، کشمش سیاه، زردآلو خشک، انجیر خشک، دانه انار، آلبالوی خشک، زیره و شیرین بویه به تاریخ 10 سرطان از طریق بندر چابهار به بنادر ناواشیوا و موندرای هند ارسال شد.

پس از آن، دومین کشتی صرفا ترانزیتی کالاهای افغانستانی به تاریخ ۱۵ سرطان حامل ۴۷ TEU کانتینر بندر شهید بهشتی را به مقصد بنادر هند ترک کرد. این محموله شامل ۱۶ دستگاه یخچالی ۴۰ فوت و ۳ دستگاه کانتینر معمولی، مجموع ۳۸ TEU به مقصد بندر ناواشیوا و ۱ دستگاه کانتینر ۴۰ فوت و ۷ دستگاه کانتینر خالی ۲۰ فوت مجموعا ۹ TEU به بندر موندرا ارسال شدند.

هم‌زمان با این، گندم کمکی جدید هند به افغانستان در حال انتقال از طریق بندر چابهار به کشور می‌باشد. تاکنون 5 محموله و کشتی حامل این گندم از بندر چابهار به انتقال وقرار است ششمین محموله این گندم کمکی که حجم کامل آن 75 هزار تن است، پس از بارگیری در هند، جریان هفته جاری به بندر چابهار برسد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۹ - ۸:۲۳
Background image

سومین کشتی اموال ترانزیتی کالاهای افغانستان از طریق بندر چابهار به سمت بنادر هندوستان حرکت نمود.

به اساس تفاهم‌نامه سه جانبه چابهار در جریان ماه سرطان سال جاری در راستای اجرای شدن توافق سه جانبه هندوستان، افغانستان و ایران یک کشتی صرفا برای انتقال کانتینرهای حامل محصولات ترانزیتی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۶ - ۸:۱۹
Background image

ششمین جلسه کمیته ملی تطبیق سیستم تیر در وزارت ترانسپورت دایر گردید.

ششمین جلسه کمیته ملی تطبیق سیستم تیر تحت ریاست محترم حسنی مبارک عزیزی معین پالیسی وتخنیکی وزارت ترانسپورت و با اشتراک نماینده گان وزارت های امور خارجه، مالیه، صنعت و تجارت، امور داخله،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۴ - ۷:۵۳
Background image

روسا و مسولین شرکت های ترانسپورتی با وزیر محترم دولت در امور پارلمانی دیدار نمود.

روسا و مسولین شرکت های ترانسپورتی باربری و مسافربری در حالیکه محترم حسنی مبارک عزیزی معین پالیسی و تخنیکی و نماینده گان سکتور خصوصی حضور داشتن با محترم ضیاوالحق امرخیل وزیر دولت در امور. . .

BACK TO NEWS