ششمین جلسه کمیته ملی تطبیق سیستم تیر در وزارت ترانسپورت دایر گردید.

anwar_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۶ - ۸:۱۹
tir

ششمین جلسه کمیته ملی تطبیق سیستم تیر تحت ریاست محترم حسنی مبارک عزیزی معین پالیسی وتخنیکی وزارت ترانسپورت و با اشتراک نماینده گان وزارت های امور خارجه، مالیه، صنعت و تجارت، امور داخله، اتاق تجارت و صنایع، رئیس شرکت افغان تیر دایر گردید.

آقای عزیزی گفت از اینکه افغانستان در نقطه وصل وچهار راه ترانزیت منطقه قرار داشته، با استفاده از این سیستم تسهیلات گمرکی، ترانزیت ، ترانسپورت و در هزینه ها کاهش به جود آمده، همچنان تطبیق بهتر و استفاده از این سیستم، در افغانستان باعث رشد اقتصادی کشور میگردد.

در جلسه بعداز بحث های همه جانبه در رابطه به چالش های کلی تطبیق سیستم تیر در کشور، عملیات در سرحدات و تاسیس تیرپارک ها ادارات مربوطه نظریات و پیشنهادات شانرا شریک نموده تصامیم ذیل به اساس کنوانسیون سیستم تیر اتخاذ گردید.

- گمرکات افغانستان در قسمت عملیات سیستم تیر تسهیلات لازم ایجاد نماید.

- عملیات استفادده از سیستم تیر با هماهنگی ادارات مربوطه صورت گیرد.

- ساحات تیرپارک ها مشخص و از ترمینال های که در مزرها وجود دارد در ابتدا قسمت از آن بعداز آماده گی های لازم بخاطر تیرپارک استفاده صورت گیرد.

- اتاق محترم تجارت و صنایع افغانستان ورکشاپ آگاهی دهی را در قسمت استفاده درست از سیستم تیر به سکتور خصوصی با هماهنگی ادارات تا یک هفته دیگر تدویرنماید

- ادارات مربوطه در قسمت عملی شدن این سیستم در کشور تا یک هفته اقدامات عملی را روی دست نگیرند و یا هم همکاری ننمایند به مقام عالی رسما گزارش اراییه گردد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۹ - ۸:۲۳
Background image

سومین کشتی اموال ترانزیتی کالاهای افغانستان از طریق بندر چابهار به سمت بنادر هندوستان حرکت نمود.

به اساس تفاهم‌نامه سه جانبه چابهار در جریان ماه سرطان سال جاری در راستای اجرای شدن توافق سه جانبه هندوستان، افغانستان و ایران یک کشتی صرفا برای انتقال کانتینرهای حامل محصولات ترانزیتی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۶ - ۸:۱۹
Background image

ششمین جلسه کمیته ملی تطبیق سیستم تیر در وزارت ترانسپورت دایر گردید.

ششمین جلسه کمیته ملی تطبیق سیستم تیر تحت ریاست محترم حسنی مبارک عزیزی معین پالیسی وتخنیکی وزارت ترانسپورت و با اشتراک نماینده گان وزارت های امور خارجه، مالیه، صنعت و تجارت، امور داخله،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۴ - ۷:۵۳
Background image

روسا و مسولین شرکت های ترانسپورتی با وزیر محترم دولت در امور پارلمانی دیدار نمود.

روسا و مسولین شرکت های ترانسپورتی باربری و مسافربری در حالیکه محترم حسنی مبارک عزیزی معین پالیسی و تخنیکی و نماینده گان سکتور خصوصی حضور داشتن با محترم ضیاوالحق امرخیل وزیر دولت در امور. . .

BACK TO NEWS