طرح حل مشکلات مالیاتی سکتور ترانسپورت زمینی.

anwar_admin
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۳:۱۴
mopw

به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی، تقویت حاکمیت قانون، حمایت از سکتور خصوصی و متشبثین کوچک( موترداران)، به اساس پیشنهاد شورای عالی اقتصادی، کابینه جمهوری اسلامی افغانستان چنین فیصله نمودند:

- باقیات مالیات اضافی ناشی از عدم پرداخت مالیات الی سال 1397 معاف گردد.
- اصل مالیه تادیه ناشده از سال های گذشته نیز الی سال 1397 پنجاه فیصد گردد.
- با پرداخت مالیه سال 1398، پنجاه فیصد اصل مالیه سال های گذشته طور تنظیم گردد که 20 فیصد آن در سال جاری و ده ده فیصد آن در سه سال آینده پرداخت گردد و این روند از سه سال تجاوز ننماید.

مطابق مصوبه شورای عالی اقتصادی و کابینه جمهوری اسلامی افغانستان ادارات ذیدخل تمام تسهیلات لازم را برای اجرای این طرح، در مرکز و ولایات کشور مهیا نموده، در مدت (6) ماه این روند تکمیل گردد.
بنا از تمام شرکت های ترانسپورتی( موترداران)، خواهشمندیم تا هر چه عاجل مطابق به ضرب الاجل، از این فرصت استفاده نموده، به منظور حاکمیت قانون و نظم ترانسپورتی اجراات نمایند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۹ - ۸:۲۳
Background image

سومین کشتی اموال ترانزیتی کالاهای افغانستان از طریق بندر چابهار به سمت بنادر هندوستان حرکت نمود.

به اساس تفاهم‌نامه سه جانبه چابهار در جریان ماه سرطان سال جاری در راستای اجرای شدن توافق سه جانبه هندوستان، افغانستان و ایران یک کشتی صرفا برای انتقال کانتینرهای حامل محصولات ترانزیتی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۶ - ۸:۱۹
Background image

ششمین جلسه کمیته ملی تطبیق سیستم تیر در وزارت ترانسپورت دایر گردید.

ششمین جلسه کمیته ملی تطبیق سیستم تیر تحت ریاست محترم حسنی مبارک عزیزی معین پالیسی وتخنیکی وزارت ترانسپورت و با اشتراک نماینده گان وزارت های امور خارجه، مالیه، صنعت و تجارت، امور داخله،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۴ - ۷:۵۳
Background image

روسا و مسولین شرکت های ترانسپورتی با وزیر محترم دولت در امور پارلمانی دیدار نمود.

روسا و مسولین شرکت های ترانسپورتی باربری و مسافربری در حالیکه محترم حسنی مبارک عزیزی معین پالیسی و تخنیکی و نماینده گان سکتور خصوصی حضور داشتن با محترم ضیاوالحق امرخیل وزیر دولت در امور. . .

BACK TO NEWS